KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623054

nr 1462 3054

Rune Sigvard

(1907-1943), Sverige

Oljemålning, Rune Sigvard (1907-1943), Sverige, tillskriven. "Höstmotiv från Ljusnan". Ej signerad, intyg a tergo. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x75 cm

Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 25 april 2022
kl 18:13:41

23/4 18:12:13 1      Vinnande bud

Rune Sigvard

Läs mer om Rune Sigvard